Noclegi Kraków dla grup, kwatery prywatne, Pokoje Gościnne "Promień" w Krakowie


30-605 Kraków - Łagiewniki
ul. Motarskiego 8

 

 
telefon:
 
00 48  12 266 98 00      9.00 - 20.00
 

 

 
Zameldowanie. Ze względu na obecną sytuację recepcja czynna tylko po uzgodnieniu terminu podczas rezerwacji lub kontakt telefoniczny w godz 9-16
nr telefonu 122669800
 
 
 
 
 
rachunek bankowy:
Bank Pekao S.A.
04 1240 4432 1111 0000 4732 8851
 
 
Wpłacając zadatek prosimy  napisać imię i nazwisko osoby na którą była dokonana rezerwacja oraz datę rezerwacji. Dziękujemy.
 
W obiekcie istnieje możliwość płatności gotówką oraz kartą Visa, MasterCard.
 
 

 

Zobacz na mapie Krakowa jak najlepiej będzie Ci do nas dojechać.

 

 

Dojazd -  informacje jak dojechać do nas szybko i bez problemów.


Dzięki znakomitej lokalizacji i sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dojazd do nas jest prosty nawet bez GPS. Dom nasz znajduje się na południe od Rynku Głównego i Wawelu, blisko autostrady A4.

Wszystkie tablice w mieście kierujące na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Łagiewniki skierują Cię wprost na parking przy którym jest nasz dom.


Dojazd autokarem i samochodem.


Dojazd od strony Katowic A4, , Rzeszowa i Tarnowa A4, Wieliczki E40. 

 

Jest to południowa obwodnica Krakowa. 

Zjazd z autostrady na zielony znak "Łagiewniki" lub biała tablica z czarnymi literami"Sanktuarium Bożego Miłosierdzia".

Po zjeździe z autostrady mijasz pierwsze duże skrzyżowanie ze światłami jadąc prosto. Następnie 2 światła prosto i na 3 światłach w lewo, tak jak kieruje biała tablica z czarnymi lub niebieskimi literami "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II". Potem prosto, z daleka zobaczysz duże, owalne (co ważne!) Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Następnie jedź główną ulicą i wjedź na parking sanktuarium. Jeśli popatrzysz na Bazylikę to na jej tle widać żółty dom z czerwonym dachem z napisem "Promień Dom dla Pielgrzymów". Aby do nas dojechać przejeżdżasz obok budki sympatycznego pana parkingowego i wjeżdżasz w naszą bramę. To ważne, aby pamiętać, że dojazd do nas jest przez parking.
W razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.

 

Dojazd od strony Zakopanego - Chyżne, droga E77 (7).


Dojazd od strony Zakopanego E77 : Uwaga to ważne! Dobrze jest zjechać wcześniej na autostradę A4 w stronę Rzeszowa (kierunkowskaz na Rzeszów lub na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - jest drugi w kolejności) następnie jadąc kilka minut i  należy uważać aby nie przeoczyć zjazdu na Łagiewniki. Następnie na 3 światłach skręcić w lewo, jak sugeruje znak kierujący nas na Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Na wprost widać ogromną owalną (to ważne!) Bazylikę Miłosierdzia i charakterystyczną Wieżę Widokową o nowoczesnej formie. Na tle tej Bazyliki można zauważyć nasz Dom z napisem "Promień Dom dla Pielgrzymów". Powinniśmy skręcić w lewo w stronę Bazyliki na duży parking Sanktuarium. Wjazd do naszego Obiektu jest właśnie przez ten parking , obok budki sympatycznego pana parkingowego. Nasz dom jest żółty i ma czerwony dach. Na budynku pisze "Promień Dom dla Pielgrzymów".


Nawet jeśli przegapimy ten zjazd na Rzeszów, to nie ma się o co martwić, bo można dojechać i autokarem i samochodem z drugiej strony jadąc dalej ul. Zakopiańską prosto do Krakowa.

Jadąc samochodem możemy skręcić troszkę wcześniej niż autokarem (opis niżej), w prawo w ul.Siostry Faustyny. Jeśli zobaczysz hipermarket Carrefour to znaczy, że za większym skrzyżowaniem ze światłami będzie skręt w prawo w ul. Siostry Faustyny ( zaraz za skrętem w prawo na stację paliw SHELL). Zwolnij trochę i skręć na stację PKP Łagiewniki. Aktualnie trwaja budowa trasy łagiewnickiej i z tego powodu ul. Zakopiańska jest zwężona i należy uważać, aby nie minąć zjazdu w prawo na stację PKP. Przejedź przez tory kolejowe i jedź cały czas prosto, mijając stare zabudowania i nową Bazylikę Miłosierdzia. Jedź dalej prosto, aż do tzw. "widełek" tutaj skręć w prawo, potem znowu w prawo, dalej w prawo i wjeżdżasz na parking autokarowy sanktuarium. Przejedź obok budki parkingoweg. Nasz dom znajduje się przy tym parkingu. Na budynku pisze "Promień Dom dla Pielgrzymów". Z tyłu naszego domu widać Bazylikę i wieżę widokową sanktuarium. Nasz dom jest żółty i posiada czerwony dach.


Jadąc autokarem od strony Zakopanego nie można skręcić w ul.Siostry Faustyny. Autokary muszą kierować się białymi tablicami (niebieskie lub czarne litery) z napisem " Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II ." Wszystkie te tablice kierują autobusy na parking autokarowy Sanktuarium Miłosierdzia przy którym znajduje się nasz dom z napisem "Promień Dom dla Pielgrzymów".

Wydrukuj sobie opis dojazdu a razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.


Dojazd od strony Kielc, droga nr. 7, E77


Jadąc od strony Kielc, drogą nr. 7, E77, można jechać obwodnicą w godzinach szczytu, lub przelecieć przez Kraków jadąc cały czas prosto Alejami, za Rondem Matecznego skręć w prawo tak jak prowadzi biała tablica (zobacz zdjęcie) z niebieskim napisem " Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Sanktuarium św.Jana Pawła II", potem prosto wiaduktem, aż do następnego kierunkowskazu na sanktuarium.Wjazd do naszego Obiektu jest przez parking od tyłu Bazyliki , obok budki sympatycznego pana parkingowego. Nasz dom to ten z czerwonym dachem obok zielonego. Na budynku pisze "Pokoje Promień".


Dojazd pociągiem lub autobusem . Stacja Dworzec Główny Kraków PKP i PKS.


Dojazd z Dworca Głównego. Tramwaj nr. 19.


Najłatwiej i najszybciej z Dworca Głównego dojedziesz do nas tramwajem nr. 19. Po wyjściu z Dworca przejdź na przystanek tramwajowy. Kierunek " Borek-Fałęcki". Po drodze zobaczysz przystanek o nazwie "Łagiewniki " Ważne! Nie wysiadaj na tym przystanku, bo to za wsześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie "Łagiewniki ZUS". Idź w stronę sanktuarium.

Mijasz stację PKP Łagiewniki i idziesz lekko pod górkę. Jak skończy się mur sanktuarium wejdź w bramę prowadzącą do zabudowań Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, idź prosto (droga na skróty). Kieruj się na wieżę widokową, widoczną z daleka. Jeśli staniesz pod tą wieżą to z łatwością zlokalizujesz budynek z jasno zielonym dachem (za Bazyliką) tuż obok znajduje się żółty budynek z czerwonym dachem to nasz dom. Czyli patrząc od strony wieży jesteśmy z tyłu za nową Bazyliką. W nocy Bazylika jest pięknie oświetlona i spacer jest przyjemny. Nasz dom może być wtedy mało widoczny, ale na pewno będzie napis "Dom św. Faustyny Restauracja" idź właśnie w tą stronę, a za restauracją zobaczysz nasz budynek.(

To była najkrótsza droga (na skróty). Jeśli z jakiegoś powodu brama do sanktuarium byłaby zamknięta to idź dalej ul.Siostry Faustyny mijając stare i nowe zabudowania sanktuarium. Idąc prosto pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego, mijając 3 budynki po prawej stronie, dojdziesz do żółtego budynku z czerwonym dachem i napisem "Promień Dom dla Pielgrzymów".


W razie wątpliwości dzwoń : 12 2669800.


Dojazd z Rynku Głównego (Sukiennic, Kościoła Mariackiego) Wawelu.

  

Tramwaj nr. 19 lub 8


Jesli będziesz na Rynku Głównym, podejdź na ul. Grodzką, to ta prowadząca w stronę Wawelu. Gdy przejdziesz zaledwie kilka kroków od Rynku zobaczysz przystanki tramwajowe. Po prawej stronie jest przystanek " Plac Wszystkich Świętych". Jedź w stronę " Borku Fałęckiego".Wybierz tramwaj nr. 78. Po drodze zobaczysz przystanek o nazwie "Łagiewniki " Ważne! Nie wysiadaj na tym przystanku, bo to za wcześnie. Wysiądź na przystanku o nazwie "Łagiwniki ZUS"i idź w kierunku sanktuarium. Mijasz stację PKP Łagiewniki i idziesz lekko pod górkę. Jak skończy się mur sanktuarium wejdź w bramę prowadzącą do zabudowań Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, dalej prosto (przejdziesz tędy na skróty). Kieruj się na wieżę widokową, widoczną z daleka. Jeśli staniesz pod tą wieżą to z łatwością zlokalizujesz budynek z jasno zielonym dachem (za Bazyliką) obok widać żółty budynek z czerwonym dachem to jest nasz dom. Czyli patrząc od strony wieży jesteśmy z tyłu za nową Bazyliką. W nocy Bazylika jest pięknie oświetlona i spacer jest przyjemny. Nasz dom może być wtedy mało widoczny, ale na pewno będzie można zobaczyć napis "Dom św. Faustyny Restauracja" idź właśnie w jego stronę . Z przodu naszego budynku znajduje się napis "Promień Dom dla Pielgrzymów". 

To była najkrótsza droga (na skróty). Jeśli z jakiegoś powodu brama do sanktuarium byłaby zamknięta (otwarta w godz. 6.00 - 21.00) to idź dalej ul.Siostry Faustyny mijając stare i nowe zabudowania sanktuarium. Idąc prosto pierwsza przecznica w prawo to ul. Motarskiego, mijając 3 budynki po prawej stronie, dojdziesz do  zółtego budynku z czerwonym dachem i napisem "Promień Dom dla Pielgrzymów".

 

 

 Zobacz na mapie MPK Kraków rozkłady jazdy potrzebnych lini tramwajowych.